Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej
Piotr Pawlak

Program profilaktyczno-terapeutyczny dla dzieci z zespołem nadpobudliwości psychoruchowej

brutto: 30.00 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: V
Rok wydania: 2015
ISBN: 978-83-7850-763-5
Liczba stron: 166
Rozmiar okładki: oprawa miękka, 15,5 x 23,5 cm
Producent: IMPULS

Opis produktu

Kolejne - piąte już - wydanie popularnej i cenionej książki Piotra Pawlaka.
Profilaktyczno-terapeutyczny program składa się z dwóch części. Pierwsza obejmuje teoretyczne zagadnienia, dotyczące coraz częściej rozpoznawanego w wieku dziecięcym zaburzenia - ADHD. Porządkuje podstawową wiedzę z tego zakresu, odwołując się do najnowszych koncepcji. Opisuje szereg metod i technik stosowanych w terapii nadpobudliwości.
Część druga to propozycja zajęć grupowych i indywidualnych. Program, odwołując się do najnowszych nurtów wskazujących na znaczenie kompleksowej terapii, obejmuje oddziaływania na sferę emocjonalną, poznawczą i społeczną. Zaproponowane zabawy i ćwiczenia wychodzą naprzeciw potrzebom dzieci z ADHD. Pozwalają rozładować napięcie psychoruchowe, usprawniają koncentrację uwagi, percepcję oraz koordynację. Dziecko w scenkach pantomimicznych, dramie czy w rysunkach ma szansę na wyrażenie swojej ekspresji, a dzięki bajce terapeutycznej ma wgląd na swoją sytuację i zachowanie. Program daje możliwość przeżywania licznych sytuacji, w których dziecko osiąga sukces, co korekcyjnie wpływa na postrzeganie własnej osoby.

Książka jest doskonałą pomocą dla nauczycieli i wychowawców klas terapeutycznych oraz nauczania indywidualnego, terapeutów pracujących w poradniach psychologiczno-pedagogicznych, świetlicach, a także oddziałach dziennego pobytu dzieci. Książka zainteresuje również rodziców dzieci z ADHD oraz studentów psychologii i pedagogiki.

Piotr Pawlak - doktor nauk humanistycznych, pedagog specjalny, specjalista resocjalizacji. Pracownik naukowo-dydaktyczny UŁ w Łodzi, autor wielu artykułów i publikacji książkowych poświęconych tematyce funkcjonowania dzieci nadpobudliwych psychoruchowo i ich rodzin. Przez wiele lat pracował z dziećmi z ADHD w psychiatrycznym oddziale dziennym, obecnie pracuje jako pedagog w Łódzkim Hospicjum dla Dzieci.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl