Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

LABIrynt
Jan Amos Jelinek

LABIrynt

brutto: 39.00 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: I
Rozmiar okładki: pudełko tekturowe, 15,5 x 15,5 x 5 cm
Producent: EPIDEIXIS

Opis produktu

LABIrynt to uniwersalna gra logiczna dla graczy powyżej 6. roku życia. Charakteryzuje się prostymi zasadami, ale mocno aktywizuje wszystkich graczy. To chyba jedyna gra planszowa, w którą jednocześnie może grać nawet 35 osób!
Założenia gry zostały opracowane przez doświadczonych pedagogów, pracujących na co dzień z dziećmi. Odpowiadają treściom zawartym w podstawie programowej nauczania zintegrowanego. Dzięki temu z powodzeniem gra może być wykorzystywana jako uzupełniający materiał dydaktyczny.
Grając w LABIrynt dzieci nabywają i utrwalają umiejętność orientacji na płaszczyźnie. Uczestnicząc w rozgrywce ćwiczą też koncentrację, logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków.
LABIrynt dostarczy wielu emocji również dorosłym - umożliwi intelektualną rywalizację, ponieważ wymusza skupienie i podzielność uwagi przy kontrolowaniu ruchów swoich przeciwników oraz przewidywania włsnych posunięć.
W grze dużą rolę odgrywa pierwiastek losowy, co generuje zaskakujące sytuacje. To sprawia, że każda rozgrywka jest niepowtarzalna.
Gra LABIrynt może być doskonałą rozrywką intelektualną i towarzyską, a przede wszystkim atrakcyjną pomocą edukacyjną w szkole.

Gra LABIrynt tworzy sytuacje, w której uczniowie uczą się jak wykonywać polecenia typu: w lewo, w prawo, do przodu, do tyłu. Celem gry jest doskonalenie orientacji na płaskiej kartce papieru. Wysokie kompetencje w tym zakresie są dziecku potrzebne w szkole w trakcie korzystania z pakietów edukacyjnych oraz w nauce czytania i pisania, a w klasach starszych gdy uczą się o planie i mapie. Cechą gry są proste zasady, nieskomplikowane pomoce, aspekt rywalizacji, duże zaangażowanie wszystkich graczy oraz wielość opcji rozwiązań (rozumowania kombinatoryczne).

Gra dobrze nadaje się do wykorzystania przed zajęciami jako rozgrzewka intelektualna (czas jednej rozgrywki nie przekracza 10 minut) lub do realizacji treści zawartych w Podstawie Programowej Wychowania Przedszkolnego i Podstawie Programowej Edukacji Wczesnoszkolnej. Jeżeli nauczyciel zechce z niej korzystać w toku nauczania może skorzystać z wersji wydłużonej.

Gra została opracowana dla nauczycieli pracujących z jednym uczniem lub grupą uczniów w szkole i świetlicy. Z powodzeniem może być również stosowana przez rodziców i opiekunów dzieci. Jedno opakowanie gry LABIrynt i może być wykorzystywane jednocześnie przez całą klasę szkolną (np. dla 35 uczniów). Obecnie gry tego typu stanowią niewątpliwą rzadkość.

Mając to wszystko na uwadze rekomenduję grę LABIrynt autorstwa Jana Amosa Jelinka do upowszechnienia w przedszkolach i szkołach.

                                                                                          Edyta Gruszczyk-Kolczyńska


Opakowanie zawiera:
- 35 dwustronnych plansz,
- 6 pionków,
- instrukcję.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl