Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Co dzień łatwiej - ćwiczenia edukacyjne
Elżbieta Wianecka, Joanna Masłowska

Co dzień łatwiej - ćwiczenia edukacyjne

brutto: 20.00 zł
Powiadom znajomego


ISBN: 978-83-61022-18-3
Liczba stron: 60
Rozmiar okładki: oprawa broszurowa, 16,5 x 24 cm, druk na papierze kredowym
Producent: ARSON

Opis produktu

Książka pokazuje proste ćwiczenia, do których nie są potrzebne specjalistyczne pomoce edukacyjne. Przeznaczone są dla wszystkich dzieci prawidłowo rozwijających się, ale także dla dzieci z dysleksją, z zaburzeniami rozwojowymi, z autyzmem, Zespołem Downa czy niepełnosprawnością intelektualną.

Ćwiczenia mogą być modyfikowane i dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka. Dobrano je w taki sposób, aby rozwijać umiejętność analizy i syntezy materiału językowego, słuchowego  i pisanego. Proponowane zadania usprawniają pamięć, a także integrację percepcyjno - motoryczną, związaną ze współdziałaniem procesów poznawczych i czynności ruchowych. Doskonalą koncentrację uwagi, prawidłowy słuch fonemowy oraz analizę i syntezę wzrokową, pamięć ruchu, sprawność manualną.

Każde ćwiczenie opatrzono - oprócz instrukcji słownej - fotografią, pokazującą, jak powinno być wykonywane.

Przejrzystość układu treści sprzyja skupieniu przy pracy. Książeczka podzielona jest na rozdziały:

Samogłoski i sylaby zbiór prostych ćwiczeń, które przygotowują dziecko do nauki czytania i pisania samogłosek i sylab. Zadania rozwijają u dziecka poprawne rozpoznawanie i odwzorowywanie liter i sylab, potrzebne do późniejszego samodzielnego czytania i pisania.
Pamięć szeregów
ćwiczenia rozwijające pamięć bezpośrednią (pozwalającą na zapamiętanie i natychmiastowe odtworzenie prezentowanego materiału), niezbędną do wykonywania podstawowych zadań arytmetycznych takich jak dodawanie, odejmowanie, a w przypadku starszych dzieci – mnożenie, dzielenie czy rozwiązywanie zadań z treścią.

Język i działanie
- zadania łączące w sobie rozumienie poleceń językowych z samodzielną ich realizacją. Język prezentowany w ćwiczeniach rozbudowuje bierny (wewnętrzny) słownik dziecka.

Opowiadam, co widzę - działania kształtujące pamięć słuchową (odpowiada za utrwalanie
i przypominanie informacji usłyszanych), a także pamięć bezpośrednią pozwalającą na zapamiętanie i natychmiastowe odtworzenie prezentowanego materiału.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl