Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Jakie to było słowo...? - Cz. 1 - czasowniki
Aleksandra Żmudzińska

Jakie to było słowo...? - Cz. 1 - czasowniki

Ćwiczenia logopedyczne dla dorosłych z afazją - część 1, czasowniki

brutto: 25.00 zł
Powiadom znajomego

Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Liczba stron: 92
Rozmiar okładki: A4
Producent: SEVENTH SEA

Opis produktu

Zestaw ćwiczeń zawiera materiały językowe przeznaczone do pracy z dorosłymi osobami z afazją. Uniwersalność ćwiczeń polega na tym, że mogą być one wykorzystywane podczas sesji logopedycznych lub jako ich uzupełnienie w postaci pracy domowej dla pacjenta. W zależności od zachowanych oraz zaburzonych funkcji językowych, ćwiczenia wykonuje się ustnie lub pisemnie. Według tej samej zasady można ćwiczyć w domu bez udziału terapeuty, za to z pomocą rodziny bądź opiekunów.

Materiał językowy zawiera w większości zbiór czasowników najczęściej używanych, a przez to najbardziej przydatnych w życiu codziennym, takich jak: jeść, pić, myć itp. Praca z czasownikami jest niezwykle ważna we wczesnej fazie rehabilitacji mowy i języka, ponieważ wyrażają one czynności związane z najważniejszymi ludzkimi potrzebami. Ich zaspokojenie może znacznie poprawić ogólny stan pacjenta, jego samopoczucie oraz pozytywnie wpłynąć na jakość jego życia.
Czasowniki w prezentowanym zestawie używane są w różnych kontekstach i różnych rodzajach ćwiczeń, tak by ich zapamiętanie było łatwiejsze. Zadaniu temu służy również narastający poziom trudności. Początkowe ćwiczenia wykorzystują obrazki, część ćwiczeń wymaga dokonania wyboru z podanych form pisemnych, a część spontanicznej odpowiedzi pacjenta.

Zeszyt ćwiczeń jest wartościowym materiałem wspomagającym odbudowę utraconych funkcji komunikacyjnych u osób dorosłych.

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl