Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Kwestionariusz obrazkowy do badania artykulacji
Katarzyna Bieńkowska

Kwestionariusz obrazkowy do badania artykulacji

brutto: 60.00 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: I
Rok wydania: 2012
Rozmiar okładki: A4

Opis produktu

Kwestionariusz przeznaczony jest dla dzieci przygotowujących się do rozpoczęcia nauki szkolnej. Zawiera 337 obrazków przedstawiających desygnaty powszechnie znane 5-6 latkowi. Wyrazy starano się tak dobrać, by można je było przedstawić na ilustracji w sposób czytelny i jednoznaczny, a więc  tak by badane dziecko nie miało kłopotów z rozpoznaniem desygnatu oraz skojarzeniem z nim odpowiedniej nazwy. Dobierając materiał do kwestionariusza, Autorka starała się umieścić w nim obrazki, których nazwy są proste artykulacyjnie.
Za pomocą Kwestionariusz można sprawdzić artykulację 45 głosek, w tym 35 spółgłosek, 8 samogłosek i 2 półsamogłosek. Zestawy obrazków dotyczących danej głoski zawierają od 2 do 11 ilustracji. Głoski bada się w trzech pozycjach w wyrazie:w nagłosie, w śródgłosie i w wygłosie. Można więc badać artykulację danej głoski w różnym sąsiedztwie fonetycznym.
Osoba badająca może wybrać z prezentowanego zbioru obrazków (wyrazów), taki zestaw, który jej zdaniem jest najlepszy pod względem jakościowym i ilościowym dla badanego dziecka. Szczególnie dotyczyć to może badanych z uszkodzonym słuchem, u których bardzo często zasób słownictwa jest znacznie ograniczony w porównaniu z normą wiekową.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl