Szukaj produktu

Producenci

Nasza oferta

Książki i pomoce edukacyjne

Słup soli
Elżbieta Zubrzycka

Słup soli

Seria:
GWP dla dzieci

brutto: 20.90 zł
Powiadom znajomego


Wydanie: II
Rok wydania: 2007
ISBN: 978-83-60577-16-5
Liczba stron: 40
Rozmiar okładki: 17 x 24
Producent: GWP

Opis produktu

"Pewnego dnia po lekcjach spostrzegłem, że Guz znalazł sobie kolejną ofiarę - nowego ucznia w szkole. Najpierw kazał mu oddać pieniądze, a potem po­pychał go i poszturchiwał.
Stałem jak słup soli. Rozejrzałem się wokoło. Było nas kilkunastu. Wszyscy zamarli w bezruchu i patrzyli na poczynania Guza bez mrugnięcia okiem. Po­trafiłem myśleć tylko o jednym: JA TEŻ JESTEM NOWY. CZY BĘDĘ NASTĘPNY?"
Guz jest silny i popiera go wielu kolegów ze starszych klas. Chłopcy, którzy obserwują jego poczynania, boją się zaprotestować, gdyż obawiają się zem­sty. Nie chcą stać się następnym celem ataków Guza. Każdy z nich myśli, że jest sam i w pojedynkę nie da rady silniejszemu.
Ale wreszcie chłopcy postanawiają działać wspólnie. Z zaskoczeniem odkry­wają, jak wielu spośród nich nie akceptuje dręczenia. Przekonują się, że stanowią wielką siłę. Nie chcą jednak nikogo bić. Czy uda im się przeciwstawić dręczycielowi bez stosowania przemocy?

Elżbieta Zubrzycka - doktor nauk humanistycznych, psycholog i biolog. Wieloletni pracownik naukowy Instytutu Psychologii UG i terapeuta w poradni dla dzieci i ich rodzin. Założycielka i prezes Gdańskiego Wydawnictwa Psychologicznego. Autorka wielu książek, między innymi  dla dzieci: Powiedz komuś, Lew i Trzy pytania do Dobrej Wróżki.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie

Brak opinii o tym produkcie

Dodaj swoją opinię

Przyjazne dla naszej strony przeglądarki: Internet Explorer od wersji 8.0, FireFox, Google Chrome
KOMPENDIUM, Księgarnia i Wydawnictwo,tel./fax 22 825-83-15, mail: ksiegarnia@kompendium.info.pl